Nejpodivnější suvenýry s tematikou královské svatby
5.8.2018
0

Celková hodnota prodejů v rámci královské svatby se odhaduje na 70 milionů liber. Příznivci královské rodiny budou samozřejmě moci pořídit pamětní mince, vlajky, hrnky, balónky, razítka nebo plakáty. Mimo oficiální předměty, schválené nastávajícími novomanžely, však existuje mnoho dalších, méně tradičních tematických produktů, které byly uvedeny do prodeje s cílem podtrhnout význam tohoto historického dne. Zde jsou některé z nejbizarnějších tématických produktů:
malé klobásky.jpg 
Klobásy
Yorkshireský výrobce klobás, HECK, vytvořil majestátní recept, kterým oslavuje transatlantický svazek v podobě královské svatby. Vepřové klobásy se sladkým zázvorem a americkou hořčicí jistě přijdou k chuti.
 
Kondomy
Crown Jewels Heritage Condoms, výrobce speciální řady tohoto antikoncepčního prostředku, hlásá, že ochrana je "určené pro prince" a že "váš princ přijde." Nelze vyloučit, že nastávající královský pár výrobek veřejně schválí.
 londýnský autobus.jpg
Chipsy
Výrobce Tyrrells zahájil prodej svatbou inspirovaných pastinákových brambůrků nazvaných Ginger & Sparkle. Lupínky mají nádech zázvoru, sladkého medu a jsou ozdobeny jedlými třpytkami pro pocit slavnostní chvíle.
 
Psí šátky kolem krku
Slavnostní den by si podle některých prodejců neměl nechat ujít ani nejlepší přítel člověka. Britští pejskaři tak mohou zkrášlit své čtyřnohé miláčky pamětním šátkem s vyšitými jmény snoubenců a motivem koruny.
 
Pivo
Speciální edice vyrobená z ječmene vypěstovaného na královských farmách ve Windsoru a chmele ze západního pobřeží Spojených států. Světlé svrchně kvašené pivo nese název Harry & Meghan's Windsor Knot.
hot dog.jpg 
Hot dogy
Jestliže doteď nebyly hot dogy dostatečně americké, tak londýnský bar pro gurmány, Bubbledogs, vytvořil speciální variantu Fourth of July, obsahující barbecue omáčku, zelný salát a křupavou slaninu, který je podáván se sklenkou šumivého anglického vína za 10 liber.