Musíte být iniciativní i Vy
22.10.2018
0

Když vezmeme obyčejnou domácnost, ve které probíhá běžný život, věřte, že i v takové domácnosti dokážete ušetřit peníze. Rozhodně se už o úspornost staráte, třeba tím, že se v domácnosti častěji vaří, protože tím se dá také ušetřit. Zvláště tehdy, je-li zapotřebí k úpravě jídel plyn, který je levnější, než elektrický sporák.
Ale Vy můžete šetřit dál, a přitom to nijak neovlivní plynulý chod Vaší domácnosti. Dokonce takové šetření penězi nikomu v domácnosti nepřidá ani další námahu, nebo neubírá drahocenný čas.
tři elektroměry
Je to tak jednoduché.
Úsporné osvětlení v podobě žárovek, nebo zářivek je tím zázrakem, který zajistí viditelnou úsporu Vašich peněz.
Možná se už teď malinko posměšně usmíváte, že firmy potřebují prodat ty zatraceně drahé žárovky. Ale vezměte do ruky kalkulačku a počítejte.
·       Spočítejte výkony Vašich žárovek, byť jen v jedné místnosti za jeden jediný rok. Kolik to hodí? Docela dost.
·       Potom spočítejte výkony potenciálních úsporných žárovek, nebo zářivek ze jeden jediný rok, a ejhle! Copak se stalo? Čísla jsou víc, než přijatelná, viďte?
·       Vy si můžete dokonce spočítat i náklady na pořízení a porovnat, kdy se Vám tyto náklady nejen vrátí, ale také, kdy Vám přinesou úsporu!
·       A další podstatnou věcí je jejich životnost. Jak často budete muset nahrazovat Vaše stávající žárovky?
zářivka v ruce
Každá Vaše úsporná zářivka, nebo úsporná žárovka, kterou od této chvíle budete používat, Vám neroztočí elektroměr tak, abyste se zhrozili vysokého odběru. Naopak, budete se divit. Ale jen v tom kladném slova smyslu.
Nespoléhejte tedy jen na úlevy od poskytovatele elektrické energie a buďte aktivními lidmi tím, že si pořídíte úsporné zářivky a žárovky do Vašeho domova. Úsporu zdvojnásobíte.
Víte, jak pěkné bude, až Vám oproti ostatním letům bude konečně poskytovatel snižovat měsíční zálohy na elektřinu při ročním vyúčtování?

5.0
02