Jak vybrat správnou tiskárnu?
30.8.2017
0

Správný výběr tiskárny je velmi důležitý nejenom z hlediska výkonu, ale zejména z hlediska budoucích nákladů na tisk. Přinášíme několik tipů jak správně vybírat tiskárnu a nejčastější chyby, které zákazníci při výběru tiskárny dělají. 

1.       Vybírejte bez letáků
Akční nabídky hypermarketů a velkých obchodních řetězců, které se zabývají prodejem elektra, jsou velkým lákadlem pro mnohé kupující. Kromě prodejců si toho jsou vědomi také výrobci a své nejlevnější modely nabízí za cenu, která nepokrývá ani výrobní náklady.
profesionální tiskárna
Výrobci však mají vše dobře spočítané a zákazníci jejich taktiku častokrát odhalí až při prvním nákupu toneru či inkoustové náplně. Cena spotřebního materiálu totiž často převyšuje cenu nové tiskárny. Jejich kapacita je navíc velmi nízká a stále se zmenšuje, co nutí spotřebitele k častějšímu nákupu tonerů. Náklady na tisk jsou tak neúměrně vysoké. Při nákupu v hypermarketu je proto třeba dávat pozor na příliš výhodné nabídky a akční letáky odložit stranou.

2.       Zvažte své potřeby
Plánujete tisknout fotografie, studijní materiály, faktury či jiné dokumenty? Bude tiskárna určená k domácímu občasnému použití, nebo bude sloužit deseti kolegům v účetní firmě? Všechny tyto otázky je důležité při výběru tiskárny zodpovědět.

Zatím co velká účetní firma ocení zátěžovou tiskárnu či multifunkční zařízení, které zvládne zvýšený nápor například v období daňových přiznání, v domácnosti Vám k občasnému tisknutí dokumentů, či studijních materiálů bohatě postačí malá černobílá stolní laserová tiskárna.
vytisklé dokumenty
3.       Náklady
Před samotnou koupí tiskárny zkuste zjistit, zda existují levnější alternativní náplně, se kterými můžete ušetřit tisíce korun. Výrobci v poslední době chrlí jeden nový model za druhým a při koupi nejnovějších se může stát, že alternativní toner zatím neexistuje. Pokud takovou koupi zvažujete, zeptejte se nás, zda jsou náplně dostupné, či v jakém časovém horizontu je lze očekávat. Rádi Vám poradíme.

Jak vybrat správnou tiskárnu?
Ohodnoťte příspěvek