Dobrovolnictví jako poslání
10.5.2019
0

Už jste někdy slyšeli o mezinárodní organizaci s názvem ADRA? Tato organizace poskytuje pomoc lidem, kteří se nachází v nouzi. Společnost nepomáhá pouze v zahraničí, ale také České republice a to již od roku 1922. V dnešní době disponuje až 11 dobrovolnickými centry, které se zaměřují zejména na pomoc seniorů v domovech důchodců, dětem, které se nachází v dětských domovech, těžce nemocným lidem apod.

V organizaci se momentálně nachází přes 1800 dobrovolníků, kteří se bez nároku na finanční odměny nebo jiné výhody věnují ostatním lidem, kteří potřebují pomoct. Sdílí s nimi svůj volný čas a to z toho důvodu, že chtějí být užiteční.
nafukovací písmena

Pokud byste se chtěli stát dobrovolníkem i vy, pak máte určitě možnost. Musí vám být ale nad 15 let a nesmíte mít záznam v rejstříku. Organizace působí ve městech, jako je Ostrava, Brno, Havířov, Plzeň, Praha a mnoho dalších.

Možná si právě kladete otázku, co vlastně dobrovolníci dělají s klienty na jednotlivých setkáních. Většinou si s nimi povídají, chodí na procházku, hrají společenské hry, čtou knihy, chodí na výlety a podnikají mnoho jiných aktivit.

Všichni moc dobře víme, že žijeme v době, která je hektická a ve které se každý stará jen sám o sebe. Pokud ale člověk opravdu chce, může si vyhradit alespoň kousek svého volného času na pomoc druhým. Dobrovolnictví není časové podmíněno, takže za svým klientem je možné docházet jednou za týden, ale také každý den. Vše záleží pouze na ochotě a čase.
barevné ruce

Rozhodně na konec nepomůžete jen klientovi, ale hlavně sami sobě. Konečně si totiž uvědomíte ty nejdůležitější hodnoty života a najdete nového kamaráda či kamarádku.

Jestli je ale něco potřeba, pak je projít vstupním pohovorem. Zkoušet by vás měla samotná koordinátorka dobrovolníků, která se snaží odhalit možné úmysly, které by mohly být nekalé. Pokud jste ale čestní a vaše záměry jsou dobré, pak se určitě nemáte čeho bát. Poté je ještě třeba vyplnit písemný test, který se ptá na váš zdravotní stav, koníčky apod.