Chytrý telefon
10.4.2018
0

Dnes již běžná součást veškeré generační skupiny. Jak to bývá, má své příznivce, kteří si bez něj nedokážou představit další chod života. A pro mnohé je to jen zbytečný přepych. Není divu, během 50-ti let se mnohé změnilo a to velmi rychle. Existovaly jen telefonní stanice, později telefonní budky a první mobilní telefony byly tak velké a těžké, že se rozhodně nedají srovnat s moderní technikou.
sociální sítě v telefonu
Ovšem výhodou chytrého telefonu jsou rozhodně jeho funkce. Dá se říct, že v mnohém dokáže nahradit klasický počítač. Můžete s ním surfovat na internetu, hrát hry, fotit, pracovat s aplikacemi, spravovat svoje finance i domácnost. Vyřizovat e-maily, nakupovat a dokonce slouží jako pomocník v různých návodech, když se dostanete do problému. Je zaznamenáno již několik zpráv od Horské služby, že díky přesnému určení polohy člověka, který se zranil a následně díky aplikaci v mobilu určil souřadnice, poskytli okamžitou lékařskou péči.


Kvalitní připojení k internetu je žádoucí

Ani zde naši operátoři nezůstávají pozadu a je jim naprosto jasné, že nemohou zahálet. Dnešní generace rozhodně bude vybírat podle svých standardních požadavků. Rychlost připojení k internetu, zveřejnění příspěvků na sítích, komunikace bez zbytečných prodlev a ruchu, hraní her a nákupu online a další faktory ovlivňující tento výběr.

Google na cyhtrém telefonu
LTE je jednička na trhu

Pod zkratkou LTE se skrývá celý název Long Term Evolution. Tato technologie navazuje na současnou 3G síť a přináší vylepšení v několika ohledech. Samozřejmě se sem řadí navýšení rychlosti v obou směrech – stahování i nahrávání.
digitalizace všude
První z operátorů, kteří LTE přinesli do České republiky, byla společnost Telefónica Czech Republic, v roce 2012 a soustředila se na Prahu. O pár měsíců později přichází s touto technologií T-mobile na území Mladé Boleslavi. Vodafone zůstává necelý rok pozadu, ovšem pilotní spuštění měl v Karlových Varech. Operátor lokalitu vybral kvůli Mezinárodnímu filmovému festivalu.

Samozřejmě v dnešní době se pomalu dostávají všichni s nabídkou i do menších měst a pokrytí je celkem rozvinuté.
Pokud máte pocit, že je vaše připojení méně výkonné, kontaktujte vašeho operátora. Společně rozhodně naleznete řešení.

Chytrý telefon
4.3 (85%)4