Červená řepa s kozím sýrem Dieta, která potěší chuťové buňky
30.10.2017
0

Ochutnali jste už carpaccio z červené řepy s čerstvým kozím sýrem? Jestli ne, tak to zkuste.
Tahle delikatesa je pro zimní dny jako stvořená (má silné zahřívací účinky) a určitě vás chyt-ne za srdce. Nebo spíš za chuťové buňky. Dá se připravit i doma.

Domácí carpaccio
Upečte si v troubě v alobalu zabalenou červenou řepu a potom ji pokrájejte na hodně tenké plátky. Navrch položte rukolu nebo bazalku a asi 100 gramů čerstvého kozího sýra. Vše dochuťte zálivkou z balzamikového octa s trochou hořčice a olivového oleje. Pokrm můžete ještě posypat sezamovými semínky. A je hotovo. Věřte, že takovou luxusní svačinku by vám v práci záviděli všichni kolegové. Nebo ji připravte jako překvapení pro rodinu k večeři. Uvidíte, že si všichni pochutnají.
červená řepa
Hubněte s chutí
Červená řepaje skvělá volba pro každého, kdo se rád dobře nají a přitom potřebuje shodit pár kil. Látky obsažené v této zelenině vyplavují z těla nadbytečnou vodu, podporují činnost jater a střev a také aktivují tvorbu červených krvinek. Při hubnutí přijde jistě vhod také vysoký podíl vlákniny, která má lehce projímavé účinky a zároveň brání vstřebávání škodlivého cholesterolu. Zlepšuje také tvorbu trávicích šťáv a napomáhá ke správnému trávení. Červenou řepu můžete konzumovat na mnoho způsobů. Zasyrova, nastrouhanou a zakápnutou citronovou šťávou nebo olivovým olejem. Pečenou, vařenou, v podobě přílohy k masu, nebo jako doplněk různých zeleninových salátů. Její příprava ale vždy zabere dost času, takže je lepší udělat si ji do zásoby.
Hlavně BÍLKOVINY!
Základní podmínkou úspěšnéhohubnutí je dostatečný příjem kvalitních bílkovin. Jejich bohatým zdrojem je kozí sýr, který navíc rychle dodá energii. Kromě toho podporuje odbourávání tuků. Příznivě působí na sliznici žaludku a střev, zmírňuje jejich podráždění a podporuje zažívání.
Ideální sýry? ČERSTVÉ
Při dietě volte kozí sýry s obsahem tuku kolem 40 %. Zároveň ale sledujte i podíl sušiny. Například u mladých čerstvých sýrů nevadí o něco vyšší podíl tuků v sušině, protože celkově jí neobsahují tolik. Obecně řečeno, čím tvrdší sýr, tím méně vody v sobě má a tím víc obsahuje kalorií. K hubnutí jsou ideální čerstvé „tvarohové" sýry – měkké sýry, které zrají pouze krátkou dobu. V ledničce vám vydrží i déle než dva týdny a například v kombinaci s listovými saláty jsou naprosto nepřekonatelné
šťáva z červené řepy
Krásně červená řepa
Při omývání nesmíte řepu poškrabat nebo pořezat, aby z ní neunikala šťáva. Červená řepa by pak byla bledá a nevzhledná. Svou barvu si uchová, když ji uvaříte vcelku, a teprve pak ji oloupete a zpracujete.
Chcete snížit hmotnost? Zkuste sibutramin.a

Červená řepa s kozím sýrem Dieta, která potěší chuťové buňky
Ohodnoťte příspěvek